RJK6012DPP-E0#T2 är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Renesas Electronics Corporation
I lager: 0
Datablad
Similar
STMicroelectronics
I lager: 0
Datablad
N-kanal 600 V 10 A (Ta) 30W (Tc) Genomgående hål TO-220FP
RJK6012DPP-E0#T2
DigiKeys produktnummer
RJK6012DPP-E0#T2-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RJK6012DPP-E0#T2
Beskrivning
MOSFET N-CH 600V 10A TO220FP
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
RJK6012DPP-E0#T2 Modeller
Kategori
Rds On (max) @ Id, Vgs
920mOhm vid 5A, 10V
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
30 nC @ 10 V
Förpackning
Rör
Vgs (Max)
±30V
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
1100 pF @ 25 V
FET-typ
Effektförlust (max)
30W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
600 V
Monteringstyp
Genomgående hål
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
TO-220FP
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V