RJK5014DPP-A0#T2
DigiKeys produktnummer
559-RJK5014DPP-A0#T2-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RJK5014DPP-A0#T2
Beskrivning
RJK5014DPP-A0#T2
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 500 V 19 A (Ta) 35W (Tc) Genomgående hål TO-220FN
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4,5V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
46 nC @ 10 V
Förpackning
Tråg
Vgs (Max)
±30V
Artikelstatus
Aktiv
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
1800 pF @ 25 V
FET-typ
Effektförlust (max)
35W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
150°C
Drain till source-spänning (Vdss)
500 V
Monteringstyp
Genomgående hål
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
TO-220FN
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
390mOhm vid 9,5A, 10V