RJK1001DPP-A0#T2
DigiKeys produktnummer
559-RJK1001DPP-A0#T2-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RJK1001DPP-A0#T2
Beskrivning
MOSFET N-CH 100V 80A TO220FPA
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 100 V 80 A (Ta) 30W (Ta) Genomgående hål TO-220ABA
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
147 nC @ 10 V
Förpackning
Rör
Vgs (Max)
±20V
Artikelstatus
Aktiv
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
10000 pF @ 10 V
FET-typ
Effektförlust (max)
30W (Ta)
Teknologi
Arbetstemperatur
150°C
Drain till source-spänning (Vdss)
100 V
Monteringstyp
Genomgående hål
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
TO-220ABA
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
5,5mOhm vid 40A, 10V