RBA80N04DANS-4UA04#HB0 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Renesas Electronics Corporation
I lager: 0
Datablad
Nytt hos DigiKey
N-kanal 40 V 80 A (Tc) 71W (Tc) Ytmontering 8-DFN (4,9x5,75)
RBA80N04DANS-4UA04#HB0
DigiKeys produktnummer
559-RBA80N04DANS-4UA04#HB0TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RBA80N04DANS-4UA04#HB0
Beskrivning
RBA80N04DANS-4UA04#HB0
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
40 nC @ 10 V
Tillv.
Vgs (Max)
±20V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
2100 pF @ 25 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
71W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
175°C (TJ)
Teknologi
Grad
Automotive
Drain till source-spänning (Vdss)
40 V
Godkännande
AEC-Q101
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Monteringstyp
Ytmontering
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Leverantörens enhetsförpackning
8-DFN (4,9x5,75)
Rds On (max) @ Id, Vgs
3,5mOhm vid 40A, 10V
Inkapsling/låda
Vgs(th) (Max) @ Id
4V vid 250µA