R9A06G033VGBA#AC1
DigiKeys produktnummer
559-R9A06G033VGBA#AC1-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
R9A06G033VGBA#AC1
Beskrivning
IC MPU RZ 125/500MHZ 196LFBGA
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
ARM® Cortex®-A7, ARM® Cortex®-M3 Mikroprocessorer IC RZ/N1S 2 kärnor, 32-bit 125MHz, 500MHz 43ns/130ns
Kategori
Display- & gränssnittsstyrenheter
LCD
Tillverkare
Renesas Electronics Corporation
Ethernet
10/100/1000Mbit/s
Serie
USB
USB 2.0 (2)
Förpackning
Tråg
Spänning - I/O
1,5V, 1,8V, 2,5V, 3,3V
Artikelstatus
Senaste tidpunkt för inköp
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Processorkärna
ARM® Cortex®-A7, ARM® Cortex®-M3
Säkerhetsfunktioner
56-serien
Antal kärnor/bussbredd
2 kärnor, 32-bit
Monteringstyp
Ytmontering
Hastighet
125MHz, 500MHz