NP88N03KDG-E1-AY
DigiKeys produktnummer
NP88N03KDG-E1-AYTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NP88N03KDG-E1-AY
Beskrivning
MOSFET N-CH 30V 88A TO263
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 30 V 88 A (Tc) 1,8W (Ta), 200W (Tc) Ytmontering TO-263
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
NP88N03KDG-E1-AY Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
2,5V vid 250µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
250 nC @ 10 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Vgs (Max)
±20V
Artikelstatus
Föråldrad
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
13500 pF @ 25 V
FET-typ
Effektförlust (max)
1,8W (Ta), 200W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
175°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
30 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
TO-263
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
4,5V, 10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
2,4mOhm vid 44A, 10V