NP45N06VUK-E1-AY
DigiKeys produktnummer
559-NP45N06VUK-E1-AYTR-ND - Remsa och spole (TR)
559-NP45N06VUK-E1-AYCT-ND - Remsbit (CT)
559-NP45N06VUK-E1-AYDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NP45N06VUK-E1-AY
Beskrivning
MOSFET N-CH 60V 45A TO263-3
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 60 V 45 A (Tc) 1,8W (Ta), 75W (Tc) Ytmontering TO-263-3
Kategori
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
45 nC @ 10 V
Tillv.
Vgs (Max)
±20V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
2540 pF @ 25 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
1,8W (Ta), 75W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
175°C
Teknologi
Grad
Automotive
Drain till source-spänning (Vdss)
60 V
Godkännande
AEC-Q101
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Monteringstyp
Ytmontering
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-263-3
Rds On (max) @ Id, Vgs
9,6mOhm vid 23A, 10V
Inkapsling/låda
Vgs(th) (Max) @ Id
4V vid 250µA