NP30N06QDK-E1-AY
DigiKeys produktnummer
559-NP30N06QDK-E1-AYTR-ND - Remsa och spole (TR)
559-NP30N06QDK-E1-AYCT-ND - Remsbit (CT)
559-NP30N06QDK-E1-AYDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NP30N06QDK-E1-AY
Beskrivning
MOSFET 2N-CH 60V 30A 8HSON
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
MOSFETs - matriser 60V 30 A (Tc) 1W (Ta), 59W (Tc) Ytmontering 8-HSON (5x5,4)
Kategori
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
38nC vid 10V
Tillverkare
Renesas Electronics Corporation
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
2250pF vid 25V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Effekt - max
1W (Ta), 59W (Tc)
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
175°C
Teknologi
MOSFET (Metalloxid)
Grad
Automotive
Konfiguration
2 N-kanal (dubbel)
Godkännande
AEC-Q101
Drain till source-spänning (Vdss)
60V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
30 A (Tc)
Inkapsling/låda
8-PowerLDFN
Rds On (max) @ Id, Vgs
14mOhm vid 15A, 10V
Leverantörens enhetsförpackning
8-HSON (5x5,4)
Vgs(th) (Max) @ Id
2,5V vid 250µA