NP110N03PUG-E1-AY är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Nexperia USA Inc.
I lager: 9
Datablad
Similar
STMicroelectronics
I lager: 3 302
Datablad
N-kanal 30 V 110 A (Tc) 1,8W (Ta), 288W (Tc) Ytmontering TO-263
NP110N03PUG-E1-AY
DigiKeys produktnummer
NP110N03PUG-E1-AY-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NP110N03PUG-E1-AY
Beskrivning
MOSFET N-CH 30V 110A TO263
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
NP110N03PUG-E1-AY Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4V vid 250µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
380 nC @ 10 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Vgs (Max)
±20V
Artikelstatus
Aktiv
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
24600 pF @ 25 V
FET-typ
Effektförlust (max)
1,8W (Ta), 288W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
175°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
30 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
TO-263
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
1,5mOhm vid 55A, 10V