ISL85005AEVAL1Z
DigiKeys produktnummer
ISL85005AEVAL1Z-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ISL85005AEVAL1Z
Beskrivning
EVAL BOARD FOR ISL85005A
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
ISL85005A - DC/DC, nedväxling 1 oisolerade utgångar Utgångar utvärderingskort
Kategori
Ström - utgång
5A
Tillverkare
Renesas Electronics Corporation
Spänning - ingång
7V-15V
Förpackning
Bulk
Regulatortopologi
Buck
Artikelstatus
Aktiv
Frekvens - switchande
500kHz
Huvudsyfte
DC/DC, nedväxling
Innehåll
Kort
Utgångar och typ
1 oisolerade utgångar
Använd IC / komponent
ISL85005A
Spänning - utspänning
5V