DA16200MOD-AAE4WA32
DigiKeys produktnummer
1695-DA16200MOD-AAE4WA32TR-ND - Remsa och spole (TR)
1695-DA16200MOD-AAE4WA32CT-ND - Remsbit (CT)
1695-DA16200MOD-AAE4WA32DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DA16200MOD-AAE4WA32
Beskrivning
RF TXRX MODULE WIFI U.FL SMD
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
WiFi 802,11b/g/n RF- sändtagarmoduler Antenn medföljer inte, U.FL Ytmontering
Kategori
Seriegränssnitt
GPIO, I2C, I2S, PWM, SDIO, SPI, UART
Tillv.
Antenntyp
Antenn medföljer inte, U.FL
Serie
Använd IC / komponent
DA16200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Minnesstorlek
256kB ROM, 512kB SRAM
Artikelstatus
Aktiv
Spänning - källa
2,1V-3,6V
Programmerbar av DigiKey
Inte verifierat
Ström - mottagande
28,1mA-37,4mA
RF-familj/standard
WiFi
Ström - sändande
200mA-280mA
Protokoll
Monteringstyp
Ytmontering
Modulering
CCK, DSSS, OFDM
Arbetstemperatur
-40°C-85°C