DA16200MOD-AAE4WA32 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | DA16200MOD-AAE4WA32 |
Beskrivning | RF TXRX MODULE WIFI U.FL SMD |
Tillverkarens standardleveranstid | 24 veckor |
Kundreferens | |
Datablad | Datablad |
Kategori | Seriegränssnitt GPIO, I2C, I2S, PWM, SDIO, SPI, UART |
Tillv. | Antenntyp Antenn medföljer inte, U.FL |
Serie | Använd IC / komponent DA16200 |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Minnesstorlek 256kB ROM, 512kB SRAM |
Artikelstatus Aktiv | Spänning - källa 2,1V-3,6V |
Programmerbar av DigiKey Inte verifierat | Ström - mottagande 28,1mA-37,4mA |
RF-familj/standard WiFi | Ström - sändande 200mA-280mA |
Protokoll | Monteringstyp Ytmontering |
Modulering CCK, DSSS, OFDM | Arbetstemperatur -40°C-85°C |