BCR16FM-14LB#BG0
DigiKeys produktnummer
BCR16FM-14LB#BG0-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BCR16FM-14LB#BG0
Beskrivning
TRIAC 800V 16A TO220FPA
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
TRIAC Standard 800 V 16 A Genomgående hål TO-220FPA
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BCR16FM-14LB#BG0 Modeller
Kategori
Ström - transient stötpuls 50, 60 Hz (Itsm)
160A vid 50 Hz
Tillverkare
Renesas Electronics Corporation
Ström - gate-trigger (Igt) (max)
30 mA
Förpackning
Rör
Konfiguration
Enkel
Artikelstatus
Föråldrad
Arbetstemperatur
-40°C-150°C (TJ)
Triactyp
Standard
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - av-läge
800 V
Inkapsling/låda
TO-220-3 fullpack
Ström - on-läge (It (RMS)) (max)
16 A
Leverantörens enhetsförpackning
TO-220FPA
Spänning - gate-tröskelspänning (Vgt) (max)
1.5 V