RPA30-2412SAW/P | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | 945-2974-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | RPA30-2412SAW/P |
Beskrivning | DC DC CONVERTER 12V 30W |
Tillverkarens standardleveranstid | 39 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 12V 2,5A 9V - 36V Ingång |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | RPA30-2412SAW/P Modeller |
Kategori | Effekt (Watt) 30 W |
Tillv. | Spänning - isolering 1.6 kV |
Serie | Tillämpningar ITE (kommersiell), järnväg |
Förpackning Rör | Egenskaper Fjärrstyrt tillslag/frånslag, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO |
Artikelstatus Aktiv | Arbetstemperatur -40°C-105°C (med nedstämpling) |
Typ Isolerad modul | Effektivitet 0.88 |
Antal utgångar 1 | Monteringstyp Genomgående hål |
Spänning - ingång (min) 9V | Inkapsling/låda 6-DIP modul |
Spänning - ingång (max) 36V | Storlek/dimension L 1,00" x B 1,00" x H 0,40" (25,4 x 25,4 x 10,2mm) |
Spänning - utspänning 1 | Styrfunktioner Aktivera, aktiv hög |
Ström - utgång (max) 2,5A | Basproduktens nummer |