RMOD300-80-13.7SUW/F/DT
DigiKeys produktnummer
945-RMOD300-80-13.7SUW/F/DT-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RMOD300-80-13.7SUW/F/DT
Beskrivning
300W DC/DC-CONVERTER 'PLUG & PLA
Tillverkarens standardleveranstid
52 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad DC-DC-omvandlare 1 Utgång 13,7V 22A 106V Ingång
Kategori
Ström - utgång (max)
22A
Tillverkare
Recom Power
Effekt (Watt)
301W
Serie
Spänning - isolering
2.25 kV
Förpackning
Box
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Artikelstatus
Aktiv
Effektivitet
0.89
Typ
Kapslad
Arbetstemperatur
-40°C-75°C (med nedstämpling)
Spänning - ingång (min)
18V
Monteringstyp
Chassimontering
Spänning - ingång (max)
106V
Storlek/dimension
L 7,48" x B 2,99" x H 1,73" (190,0 x 75,9 x 43,9mm)
Antal utgångar
1
Godkännande myndighet
CE, cURus, UKCA
Spänning - utspänning 1
13,7V