REM30-2405SW
DigiKeys produktnummer
945-3203-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
REM30-2405SW
Beskrivning
DC DC CONVERTER 5V 30W
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 5V 6A 9V - 36V Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
REM30-2405SW Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
30 W
Tillv.
Spänning - isolering
5 kV
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell), medicin
Förpackning
Rör
Egenskaper
OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-105°C (med nedstämpling)
Typ
Isolerad modul
Effektivitet
0.88
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - ingång (min)
9V
Inkapsling/låda
6-DIP-modul, 5 stift
Spänning - ingång (max)
36V
Storlek/dimension
L 2,00" x B 1,00" x H 0,40" (50,8 x 25,4 x 10,2mm)
Spänning - utspänning 1
Basproduktens nummer
Ström - utgång (max)
6A