REDIIN120-12
DigiKeys produktnummer
945-REDIIN120-12-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
REDIIN120-12
Beskrivning
120W AC/DC-CONVERTER 'DIN-RAIL'
Tillverkarens standardleveranstid
33 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
AC Nätaggregat för DIN-skena 1 Utgångar 12V 10A
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
REDIIN120-12 Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
120W
Tillverkare
Recom Power
Spänning - isolering
3 kV
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell), laboratorier
Förpackning
Box
Effektivitet
86%
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-30°C-70°C (med nedstämpling)
Ingångstyp
AC
Egenskaper
Justerbar utgång, PFC, universalingång
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 4,60" x B 1,18" x H 4,87" (116,8 x 30,0 x 123,7mm)
AC-spänning - Ingång
90-264VAC
Godkännande myndighet
CE, cULus, cURus, UKCA
Spänning - utspänning 1
12V
Standardnummer
61010-1; 62368-1
Ström - utgång (max)
10A