REC10-483.3SZ/H3/M
DigiKeys produktnummer
945-2094-5-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
REC10-483.3SZ/H3/M
Beskrivning
DC DC CONVERTER 3.3V 10W
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 3,3V 2A 18V - 75V Ingång
EDA-/CAD-modeller
REC10-483.3SZ/H3/M Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
10 W
Tillv.
Spänning - isolering
3 kV
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Egenskaper
Fjärrstyrt tillslag/frånslag, OCP, SCP, UVLO
Arbetstemperatur
-40°C-71°C
Effektivitet
82%
Spänning - ingång (min)
18V
Inkapsling/låda
6-DIP modul
Spänning - ingång (max)
75V
Storlek/dimension
L 2,00" x B 1,00" x H 0,40" (50,8 x 25,4 x 10,2mm)
Ström - utgång (max)
2A