RBD-12-0.50/W | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | 945-1638-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | RBD-12-0.50/W |
Beskrivning | LED DVR CC BUCK-BOOST 8-40V 0.5A |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 500mA 8-40V Konstantström LED-drivare Buck-Boost Topologi 1 Utgång |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | RBD-12-0.50/W Modeller |
Kategori | Ström - utgång (max) 500mA |
Tillverkare Recom Power | Effekt (Watt) 20 W |
Serie | Dimning Analog, PWM |
Förpackning Påse | Egenskaper Fjärrstyrt tillslag/frånslag, OTP, SCP |
Artikelstatus Föråldrad | Arbetstemperatur -40°C-75°C |
Programmerbar av DigiKey Inte verifierat | Effektivitet 90% |
Typ Konstantström | Termineringstyp Trådledare |
Topologi Buck-Boost | Storlek/dimension L 1,28" x B 0,66" x H 0,44" (32,6 x 16,7 x 11,1mm) |
Antal utgångar 1 | Godkännande myndighet cULus, EN |
Spänning - ingång (min) 8V | Monteringstyp Chassimontering |
Spänning - ingång (max) 36V | Vikt 0,038 lb (17,24 g) |