RBB10-2.0-CT
DigiKeys produktnummer
945-3451-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RBB10-2.0-CT
Beskrivning
DC DC CONVERTER 5V 10W
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Oisolerad PoL-modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 5V 2A 2,3V - 5,5V Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RBB10-2.0-CT Modeller
Kategori
Ström - utgång (max)
2A
Tillv.
Effekt (Watt)
10 W
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Förpackning
Rör
Egenskaper
Fjärrstyrt tillslag/frånslag, OCP, OTP, SCP, UVLO
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-100°C (med nedstämpling)
Typ
Oisolerad PoL-modul
Effektivitet
96%
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - ingång (min)
2,3V
Inkapsling/låda
25-BLGA modul
Spänning - ingång (max)
5,5V
Storlek/dimension
L 0,48" x B 0,48" x H 0,15" (12,2 x 12,2 x 3,8mm)