RAC20-24SN
DigiKeys produktnummer
945-2932-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RAC20-24SN
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 24V 20W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 24V 833mA 90-264VAC Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RAC20-24SN Modeller
Kategori
Egenskaper
Universalingång
Tillverkare
Recom Power
Arbetstemperatur
-40°C-70°C (med nedstämpling)
Serie
Effektivitet
83%
Förpackning
Box
Monteringstyp
Genomgående hål
Artikelstatus
Inte för nya designer
Inkapsling/låda
4-DIP modul
Typ
Kapslad
Storlek/dimension
L 2,07" x B 1,08" x H 0,93" (52,5 x 27,4 x 23,5mm)
Godkännande myndighet
CE, cURus
Spänning - ingång
90-264VAC
Nätreglering
±0,5%
Spänning - utspänning 1
24V
Lastreglering
±1%
Ström - utgång (max)
833mA
Vikt
0,137 lb (62,14 g)
Effekt (Watt)
20 W