RAC05-12SK/C14
DigiKeys produktnummer
945-3393-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RAC05-12SK/C14
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 12V 5W
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 12V 85-264VAC, 120-370VDC Ingång
EDA-/CAD-modeller
RAC05-12SK/C14 Modeller
Kategori
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Tillv.
Spänning - isolering
3 kV
Serie
Effektivitet
81%
Förpackning
Box
Arbetstemperatur
-25°C-70°C (med nedstämpling)
Monteringstyp
Panelfäste
Storlek/dimension
L 2,17" x B 1,12" x H 0,83" (55,1 x 28,5 x 21,0mm)
Spänning - ingång
85-264VAC, 120-370VDC
Godkännande myndighet
CB, CE, cURus, FCC
Spänning - utspänning 1
12V
Ström - Utgång 1
420 mA