RAC04-3.3SA har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Recom Power
I lager: 184
Datablad
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 3,3V 1,2A 90-264VAC Ingång
RECOM RAC AC/DC Power Modules | Digi-Key Daily
RAC04-3.3SA
DigiKeys produktnummer
945-1071-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RAC04-3.3SA
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 3.3V 4W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
RAC04-3.3SA Modeller
Kategori
Egenskaper
Universalingång
Tillverkare
Recom Power
Arbetstemperatur
-40°C-70°C (med nedstämpling)
Serie
Effektivitet
0.68
Förpackning
Box
Monteringstyp
Genomgående hål
Artikelstatus
Föråldrad
Inkapsling/låda
7-DIP modul
Storlek/dimension
L 1,44" x B 1,07" x H 0,69" (36,7 x 27,0 x 17,6mm)
Godkännande myndighet
CE, cULus, EN
Spänning - ingång
90-264VAC
Standardnummer
Spänning - utspänning 1
3,3V
Nätreglering
±0,2%
Ström - utgång (max)
1,2A
Lastreglering
±1%
Effekt (Watt)
4 W