RAC04-24SA
DigiKeys produktnummer
945-1069-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RAC04-24SA
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 24V 4W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 24V 167mA 90-264VAC Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RAC04-24SA Modeller
Kategori
Egenskaper
Universalingång
Tillverkare
Recom Power
Arbetstemperatur
-40°C-70°C (med nedstämpling)
Serie
Effektivitet
0.77
Förpackning
Box
Monteringstyp
Genomgående hål
Artikelstatus
Inte för nya designer
Inkapsling/låda
7-DIP modul
Typ
Kapslad
Storlek/dimension
L 1,44" x B 1,07" x H 0,69" (36,7 x 27,0 x 17,6mm)
Antal utgångar
1
Godkännande myndighet
CE, cULus, EN
Spänning - ingång
90-264VAC
Standardnummer
Spänning - utspänning 1
24V
Nätreglering
±0,2%
Ström - utgång (max)
167mA
Lastreglering
±0,5%
Effekt (Watt)
4 W