R-78K12-1.0
DigiKeys produktnummer
945-R-78K12-1.0-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
R-78K12-1.0
Beskrivning
1A DC/DC-CONVERTER 'INNOLINE' SI
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Oisolerad PoL-modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 12V 1A 15V - 36V Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
R-78K12-1.0 Modeller
Kategori
Ström - utgång (max)
1A
Tillv.
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-90°C (med nedstämpling)
Förpackning
Rör
Effektivitet
95%
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Genomgående hål
Typ
Oisolerad PoL-modul
Inkapsling/låda
3-SIP modul
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 0,45" x B 0,30" x H 0,40" (11,5 x 7,6 x 10,2mm)
Spänning - ingång (min)
15V
Godkännande myndighet
CB
Spänning - ingång (max)
36V