RT2012-32.768-12.5-EXT-TR
DigiKeys produktnummer
2151-RT2012-32.768-12.5-EXT-TR-ND - Remsa och spole (TR)
2151-RT2012-32.768-12.5-EXT-TRCT-ND - Remsbit (CT)
2151-RT2012-32.768-12.5-EXT-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RT2012-32.768-12.5-EXT-TR
Beskrivning
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
32.768 kHz ±50ppm Kristaller 12,5pF 90 kOhms 2-SMD, utan ledning
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
90 kOhms
Tillv.
Driftläge
Grundton
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Ytmontering
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Typ
kHz kristall (justeringsgaffel)
Leverantörens enhetsförpackning
2-SMD (2x1,2)
Frekvens
32.768 kHz
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,047" (2,00 x 1,20mm)
Frekvenstolerans
±50ppm
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)
Lastkapacitans
12,5pF