RH100-40.000-6-F-1010-EXT-TR
DigiKeys produktnummer
2151-RH100-40.000-6-F-1010-EXT-TR-ND - Remsa och spole (TR)
2151-RH100-40.000-6-F-1010-EXT-TRCT-ND - Remsbit (CT)
2151-RH100-40.000-6-F-1010-EXT-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RH100-40.000-6-F-1010-EXT-TR
Beskrivning
CRYSTAL 40.0000MHZ 6PF SMD
Detaljerad beskrivning
40 MHz ±10ppm Kristaller 6pF 50 Ohms 4-SMD, utan ledning
Kategori
Lastkapacitans
6pF
Tillv.
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Frekvens
40 MHz
Frekvensstabilitet
±10ppm
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,098" (3,20 x 2,50mm)
Frekvenstolerans
±10ppm
Höjd - monterad (max)
0,031" (0,80mm)