RH100-40.000-11.5-F-0720-T-NS3
DigiKeys produktnummer
2151-RH100-40.000-11.5-F-0720-T-NS3TR-ND - Remsa och spole (TR)
2151-RH100-40.000-11.5-F-0720-T-NS3CT-ND - Remsbit (CT)
2151-RH100-40.000-11.5-F-0720-T-NS3DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RH100-40.000-11.5-F-0720-T-NS3
Beskrivning
CRYSTAL 40.0000MHZ 11.5PF SMD
Detaljerad beskrivning
40 MHz ±7ppm Kristaller 11,5pF 30 Ohms 4-SMD, utan ledning
Kategori
Lastkapacitans
11,5pF
Tillv.
ESR (Equivalent Series Resistance)
30 Ohms
Arbetstemperatur
-20°C-90°C
Frekvens
40 MHz
Frekvensstabilitet
±20ppm
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,098" (3,20 x 2,50mm)
Frekvenstolerans
±7ppm
Höjd - monterad (max)
0,031" (0,80mm)