R2016-16.000-8-1015-EXT-TR-NS2
DigiKeys produktnummer
2151-R2016-16.000-8-1015-EXT-TR-NS2TR-ND - Remsa och spole (TR)
2151-R2016-16.000-8-1015-EXT-TR-NS2CT-ND - Remsbit (CT)
2151-R2016-16.000-8-1015-EXT-TR-NS2DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
R2016-16.000-8-1015-EXT-TR-NS2
Beskrivning
CRYSTAL 16.000MHZ 8PF SMD
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
16 MHz ±10ppm Kristaller 8pF 100 Ohms 4-SMD, utan ledning
Kategori
Lastkapacitans
8pF
Tillv.
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Serie
Driftläge
Grundton
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Typ
MHz kristall
Inkapsling/låda
Frekvens
16 MHz
Leverantörens enhetsförpackning
4-SMD (2x1,6)
Frekvensstabilitet
±15ppm
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,063" (2,00 x 1,60mm)
Frekvenstolerans
±10ppm
Höjd - monterad (max)
0,020" (0,50mm)