CO2520-0.032768-3.3-50-X-TR
DigiKeys produktnummer
2151-CO2520-0.032768-3.3-50-X-TR-ND - Remsa och spole (TR)
2151-CO2520-0.032768-3.3-50-X-TRCT-ND - Remsbit (CT)
2151-CO2520-0.032768-3.3-50-X-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CO2520-0.032768-3.3-50-X-TR
Beskrivning
XTAL OSC XO 32.768KHZ HCMOS SMD
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
32.768 kHz XO (standard) CMOS Oscillator 3,3V Aktivera/inaktivera 4-SMD, utan ledning
Kategori
Utgång
CMOS
Tillv.
Spänning - källa
3,3V
Serie
Frekvensstabilitet
±50ppm
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Artikelstatus
Aktiv
Ström - drift (max)
240µA
Resonatorbas
Monteringstyp
Ytmontering
Typ
Inkapsling/låda
4-SMD, utan ledning
Frekvens
Storlek/dimension
L 0,098" x B 0,079" (2,50 x 2,00mm)
Funktion
Aktivera/inaktivera
Höjd - monterad (max)
0,039" (1,00mm)