RF-CC1101-868-EV
DigiKeys produktnummer
3206-RF-CC1101-868-EV-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RF-CC1101-868-EV
Beskrivning
RF TXRX MOD ISM<1GHZSMD
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Allmän ISM < 1GHz RF- sändtagarmoduler 868MHz Integrerad (trace) Ytmontering
Kategori
Seriegränssnitt
SPI
Tillv.
Antenntyp
Integrerad (trace)
Förpackning
Detaljhandelspaket
Använd IC / komponent
CC1101
Artikelstatus
Aktiv
Spänning - källa
1,8V-3,6V
RF-familj/standard
Allmän ISM < 1GHz
Ström - mottagande
15mA
Frekvens
868MHz
Monteringstyp
Ytmontering
Datahastighet
600kbps
Arbetstemperatur
-30°C-80°C