07100-SP072
DigiKeys produktnummer
CR363-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
07100-SP072
Beskrivning
POWER CORD W/PLUG STRAIGHT 72"
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläktnätsladd Fläktuttag 180˚ (rakt) 72,0" (1,83m) Stickdon NEMA 1-15
Kategori
Antal ledare
2
Tillverkare
Qualtek
Sladdtyp
SPT-1
Förpackning
Bulk
Ledningsdimension
18AWG
Artikelstatus
Aktiv
Märkning av godkännande myndighet
cUL, UL
Stil
Honuttag till hankontakt
Spänningsvärde
125 V
1:a kontaktdonet
Fläktuttag 180˚ (rakt)
Strömklassning (Ampere)
10 A
2:a kontaktdonet
Stickdon NEMA 1-15
Arbetstemperatur
105°C
Längd
72,0" (1,83m)