QTM216E-27.000MBM-T
DigiKeys produktnummer
4981-QTM216E-27.000MBM-TTR-ND - Remsa och spole (TR)
4981-QTM216E-27.000MBM-TCT-ND - Remsbit (CT)
4981-QTM216E-27.000MBM-TDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
QTM216E-27.000MBM-T
Beskrivning
2.0X1.6 LOW EMI CMOS OSCILLATOR
Tillverkarens standardleveranstid
1 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
27 MHz XO (standard) CMOS (lågt EMI) Oscillator 3,3V Aktivera/inaktivera 4-SMD, utan ledning
Kategori
Utgång
CMOS (lågt EMI)
Tillv.
Spänning - källa
3,3V
Serie
Frekvensstabilitet
±50ppm
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Ström - drift (max)
10mA
Resonatorbas
Monteringstyp
Ytmontering
Typ
Inkapsling/låda
4-SMD, utan ledning
Frekvens
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,063" (2,00 x 1,60mm)
Funktion
Aktivera/inaktivera
Höjd - monterad (max)
0,032" (0,81mm)