QT49-10.000MEEJ-B
DigiKeys produktnummer
4981-QT49-10.000MEEJ-B-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
QT49-10.000MEEJ-B
Beskrivning
HC49 10PPM @25C 10PPM (-20 TO 7
Tillverkarens standardleveranstid
6 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 MHz ±10ppm Kristaller 18pF 40 Ohms HC-49/US
Kategori
Lastkapacitans
18pF
Tillv.
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Serie
Driftläge
Grundton
Förpackning
Bulk
Arbetstemperatur
-20°C-70°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Genomgående hål
Typ
MHz kristall
Inkapsling/låda
Frekvens
10 MHz
Storlek/dimension
L 0,453" x B 0,197" (11,50 x 5,00mm)
Frekvensstabilitet
±10ppm
Höjd - monterad (max)
0,145" (3,68mm)
Frekvenstolerans
±10ppm