PF0552.473NL
DigiKeys produktnummer
553-3630-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PF0552.473NL
Beskrivning
INDUCT ARRAY 2 COIL 47UH SMD
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Avskärmad 2 Spol-induktornät 190 µH Induktans - Ansluten i serie 47 µH Induktans – parallellkopplat Max. 69mOhm DC-resistans (DCR) – parallell 3.3 A Icke standard
Kategori
Ström - mättnadsström, parallell
3.2 A
Tillverkare
Pulse Electronics
Ström - mättnadsström, serie
1.6 A
Serie
DC-resistans (DCR) - parallell
Max. 69mOhm
Förpackning
Tråg
DC-resistans (DCR) - serie
Max. 270mOhm
Artikelstatus
Aktiv
Skärmning
Avskärmad
Antal spolar
2
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Induktans - parallellkopplade
47 µH
Monteringstyp
Ytmontering
Induktans - seriekopplade
190 µH
Inkapsling/låda
Icke standard
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,492" x B 0,492" (12,50 x 12,50mm)
Strömklassning - parallell
3.3 A
Höjd
0,236" (6,00mm)
Strömklassning - serie
1.7 A