PE-0805PFB600ST
DigiKeys produktnummer
553-2395-2-ND - Remsa och spole (TR)
553-2395-1-ND - Remsbit (CT)
553-2395-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PE-0805PFB600ST
Beskrivning
FERRITE BEAD 60 OHM 0805 1LN
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
60 Ohms @ 100 MHz 1 Kraftledning Ferritkorn och chips 0805 (metrisk 2012) 3A 25mOhm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PE-0805PFB600ST Modeller
Kategori
Strömklassning (max)
3A
Tillverkare
Pulse Electronics
DC-resistans (DCR) (max)
25mOhm
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Filtertyp
Kraftledning
Höjd (max)
0,041" (1,05mm)
Antal ledningar
1
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Impedans @ frekvens
60 Ohms @ 100 MHz