PA5400.472NLT
DigiKeys produktnummer
553-PA5400.472NLTTR-ND - Remsa och spole (TR)
553-PA5400.472NLTCT-ND - Remsbit (CT)
553-PA5400.472NLTDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PA5400.472NLT
Beskrivning
FIXED IND 4.7UH 1.6A 293 MOHM
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 µH Avskärmad Formgjuten Induktor 1.6 A Max. 293mOhm Icke standard
EDA-/CAD-modeller
PA5400.472NLT Modeller
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
2,8A
Likströmsresistans (DCR)
Max. 293mOhm
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,138" x B 0,126" (3,50 x 3,20mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,118" (3,00mm)