PA4342.682NLT
DigiKeys produktnummer
553-3442-2-ND - Remsa och spole (TR)
553-3442-1-ND - Remsbit (CT)
553-3442-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PA4342.682NLT
Beskrivning
FIXED IND 6.8UH 8.5A 23.3 MOHM
Detaljerad beskrivning
6.8 µH Avskärmad Formgjuten Induktor 8.5 A Max. 23,3mOhm Icke standard
EDA-/CAD-modeller
PA4342.682NLT Modeller
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
13,5A
Likströmsresistans (DCR)
Max. 23,3mOhm
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,453" x B 0,406" (11,50 x 10,30mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,157" (4,00mm)