PA4342.562NLT
DigiKeys produktnummer
553-3440-2-ND - Remsa och spole (TR)
553-3440-1-ND - Remsbit (CT)
553-3440-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PA4342.562NLT
Beskrivning
FIXED IND 5.6UH 9A 19.3 MOHM SMD
Detaljerad beskrivning
5.6 µH Avskärmad Formgjuten Induktor 9 A Max. 19,3mOhm Icke standard
EDA-/CAD-modeller
PA4342.562NLT Modeller
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
14A
Likströmsresistans (DCR)
Max. 19,3mOhm
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,453" x B 0,406" (11,50 x 10,30mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,157" (4,00mm)