PA4340.471NLT
DigiKeys produktnummer
553-2989-2-ND - Remsa och spole (TR)
553-2989-1-ND - Remsbit (CT)
553-2989-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PA4340.471NLT
Beskrivning
FIXED IND 470NH 12A 7.4 MOHM SMD
Detaljerad beskrivning
470 nH Avskärmad Formgjuten Induktor 12 A Max. 7,4mOhm Icke standard
EDA-/CAD-modeller
PA4340.471NLT Modeller
Likströmsresistans (DCR)
Max. 7,4mOhm
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,236" x B 0,213" (6,00 x 5,40mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,118" (3,00mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
16A