CX0603MRX7R9BB103
DigiKeys produktnummer
311-1233-2-ND - Remsa och spole (TR)
311-1233-1-ND - Remsbit (CT)
311-1233-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CX0603MRX7R9BB103
Beskrivning
CAP PASSTHRU 10000PF 50V 0603
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10000 pF Genomföringskondensator 50V 0603 (metrisk 1608)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CX0603MRX7R9BB103 Modeller
Kategori
Spänning - märkt
50V
Tillverkare
Pulse Electronics
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Temperaturkoefficient
X7R
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Ytmontering, MLCC
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Typ
Pass Through
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,033" (1,60 x 0,85mm)
Kapacitans
10000 pF
Höjd (max)
0,030" (0,75mm)
Tolerans
±20%