BBFY00100505121YHP
DigiKeys produktnummer
553-BBFY00100505121YHPTR-ND - Remsa och spole (TR)
553-BBFY00100505121YHPCT-ND - Remsbit (CT)
553-BBFY00100505121YHPDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BBFY00100505121YHP
Beskrivning
FERRITE BEAD 120 OHM 0402 1LN
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
120 Ohms @ 100 MHz 1 Ferritkorn och chips 0402 (metrisk 1005) 1,5A 95mOhm
Kategori
Strömklassning (max)
1,5A
Tillverkare
Pulse Electronics
DC-resistans (DCR) (max)
95mOhm
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Antal ledningar
1
Höjd (max)
0,024" (0,60mm)
Impedans @ frekvens
120 Ohms @ 100 MHz
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)