FPT500.245-034-105
DigiKeys produktnummer
1736-FPT500.245-034-105-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FPT500.245-034-105
Beskrivning
AC DIN RAIL SUPPLY 24V 500W
Tillverkarens standardleveranstid
2 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
AC Nätaggregat för DIN-skena 1 Utgångar 24V 20,8A
Kategori
Effekt (Watt)
500W
Tillverkare
PULS, LP
Spänning - isolering
500 V
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell), laboratorier
Förpackning
Bulk
Effektivitet
95,8%
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-25°C-70°C (med nedstämpling)
Ingångstyp
AC
Egenskaper
Justerbar utspänning, IP65, IP67, fjärr-på/-av, universell ingång
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 2,32" x B 7,13" x H 7,20" (59,0 x 181,0 x 183,0mm)
AC-spänning - Ingång
323-552VAC (3-fas)
Godkännande myndighet
CB, CE, cULus
Spänning - utspänning 1
24V
Standardnummer
60950-1; 61010-1; 62368-1
Ström - utgång (max)
20,8A