FPS300.245-049-102
DigiKeys produktnummer
1736-FPS300.245-049-102-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FPS300.245-049-102
Beskrivning
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 300W
Tillverkarens standardleveranstid
2 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
AC eller DC Nätaggregat för DIN-skena 1 Utgångar 24V 12,5A
Kategori
Ström - utgång (max)
12,5A
Tillverkare
PULS, LP
Effekt (Watt)
300W
Serie
Spänning - isolering
500 V
Förpackning
Bulk
Tillämpningar
ITE (kommersiell), laboratorier
Artikelstatus
Aktiv
Effektivitet
95,7%
Ingångstyp
AC eller DC
Arbetstemperatur
-25°C-70°C (med nedstämpling)
Antal utgångar
1
Egenskaper
Justerbar utspänning, IP65, IP67, universell ingång
AC-spänning - Ingång
85-264VAC
Storlek/dimension
L 2,32" x B 7,13" x H 7,20" (59,0 x 181,0 x 183,0mm)
DC-spänning - Ingång (Min)
88V
Godkännande myndighet
CB, CE, cULus
DC-spänning - Ingång (Max)
360V
Standardnummer
60950-1; 61010-1; 62368-1
Spänning - utspänning 1
24V