FPS300.245-047-111
DigiKeys produktnummer
1736-FPS300.245-047-111-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FPS300.245-047-111
Beskrivning
FIELD PS, 300W, 100-240VAC, 1PH,
Tillverkarens standardleveranstid
2 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
AC eller DC Nätaggregat för DIN-skena 1 Utgångar 24V 10A
Kategori
Ström - utgång (max)
10A
Tillverkare
PULS, LP
Effekt (Watt)
240W
Förpackning
Box
Spänning - isolering
500 V
Artikelstatus
Aktiv
Tillämpningar
ITE (kommersiell), laboratorier
Ingångstyp
AC eller DC
Effektivitet
95,7%
Antal utgångar
1
Arbetstemperatur
-25°C-70°C
AC-spänning - Ingång
85-264VAC
Egenskaper
Justerbar utspänning, IP65, IP67, effektfaktorkorrigering, fjärrstyrd av/på
DC-spänning - Ingång (Min)
88V
Storlek/dimension
L 2,31" x B 7,13" x H 7,20" (58,7 x 181,0 x 183,0mm)
DC-spänning - Ingång (Max)
360V
Godkännande myndighet
CB, CE, cULus
Spänning - utspänning 1
24V