CP10.241-ETC
DigiKeys produktnummer
1736-CP10.241-ETC-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CP10.241-ETC
Beskrivning
POWER SUPPLY, 240W, 100-240VAC 1
Tillverkarens standardleveranstid
4 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
AC eller DC Nätaggregat för DIN-skena 1 Utgångar 24V 10A
Kategori
Spänning - utspänning 1
24V
Tillverkare
PULS, LP
Ström - utgång (max)
10A
Serie
Effekt (Watt)
240W
Förpackning
Bulk
Spänning - isolering
3 kV
Artikelstatus
Aktiv
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Ingångstyp
AC eller DC
Effektivitet
94,8%
Antal utgångar
1
Arbetstemperatur
-25°C-70°C (med nedstämpling)
AC-spänning - Ingång
100-240VAC
Egenskaper
Justerbar utspänning, IP20, lastdelning, PFC, fjärrstyrd på/av, universell ingång
DC-spänning - Ingång (Min)
110V
Storlek/dimension
L 5,00" x B 1,89" x H 4,88" (127,0 x 48,0 x 124,0mm)
DC-spänning - Ingång (Max)
300V