ASE02008MS-LW100-R
DigiKeys produktnummer
668-ASE02008MS-LW100-R-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ASE02008MS-LW100-R
Beskrivning
SPEAKER 8OHM 1W TOP PORT 97DB
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
8 Ohms Allmänt bruk, inklusive hölje Högtalare 1 W 500 Hz ~ 20 kHz Topp Rektangulär
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ASE02008MS-LW100-R Modeller
Kategori
Effektivitet - typ
Ljudtrycksnivå (SPL)
Tillverkare
PUI Audio, Inc.
Effekt - märkt
1 W
Förpackning
Tråg
Effekt - max
1.3 W
Artikelstatus
Aktiv
Portplats
Topp
Teknologi
Magnetisk
Form
Rektangulär
Typ
Allmänt bruk, inklusive hölje
Material - kon
Polyakrylnitril-butadien-styren (ABS)
Frekvensomfång
500 Hz ~ 20 kHz
Material - magnet
Nd-Fe-B
Frekvens - självresonant
950 Hz
Terminering
Trådledare
Impedans
8 Ohms
Storlek/dimension
L 0,787" x B 0,787" (20,00 x 20,00mm)
Effektivitet - dBA
97,00
Höjd - monterad (max)
0,281" (7,15mm)
Effektivitet - testning
100mm
Arbetstemperatur
-20°C-70°C