AS11508AR-R
DigiKeys produktnummer
668-AS11508AR-R-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AS11508AR-R
Beskrivning
SPEAKER 8OHM 20W TOP PORT 84DB
Tillverkarens standardleveranstid
29 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
8 Ohms Bashögtalare Högtalare 20 W 80 Hz ~ 15 kHz Topp Runt
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
AS11508AR-R Modeller
Kategori
Effektivitet - typ
Ljudtrycksnivå (SPL)
Tillverkare
PUI Audio, Inc.
Effekt - märkt
20 W
Serie
Effekt - max
40 W
Förpackning
Box
Portplats
Topp
Artikelstatus
Aktiv
Form
Runt
Teknologi
Magnetisk
Material - kon
Aluminium (AI)
Typ
Bashögtalare
Material - magnet
Ferrit
Frekvensomfång
80 Hz ~ 15 kHz
Terminering
Snabbkoppling
Frekvens - självresonant
80Hz
Storlek/dimension
4,528" diam. (115,00mm)
Impedans
8 Ohms
Höjd - monterad (max)
2,185" (55,50mm)
Effektivitet - dBA
84,00
Arbetstemperatur
-20°C-60°C