AS04008CO-WR-R
DigiKeys produktnummer
668-1362-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AS04008CO-WR-R
Beskrivning
SPEAKER 8OHM 2W TOP PORT 83DB
Tillverkarens standardleveranstid
28 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
8 Ohms General Purpose Högtalare 2 W 200 Hz ~ 20 kHz Topp Oval, rektangulär ram
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
AS04008CO-WR-R Modeller
Kategori
Effektivitet - typ
Ljudtrycksnivå (SPL)
Tillverkare
PUI Audio, Inc.
Effekt - märkt
2 W
Serie
Effekt - max
3 W
Förpackning
Tråg
Portplats
Topp
Artikelstatus
Aktiv
Form
Oval, rektangulär ram
Teknologi
Magnetisk
Material - kon
Tyg
Typ
General Purpose
Material - magnet
Nd-Fe-B
Frekvensomfång
200 Hz ~ 20 kHz
Ingångsskydd
Vattentålig
Frekvens - självresonant
400Hz
Terminering
Lödplattor
Impedans
8 Ohms
Storlek/dimension
L 1,575" x B 0,787" (40,00 x 20,00mm)
Effektivitet - dBA
83,00
Höjd - monterad (max)
0,240" (6,10mm)
Effektivitet - testning
1W/500mm