AS01508MR-6-LW100-R
DigiKeys produktnummer
668-AS01508MR-6-LW100-R-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AS01508MR-6-LW100-R
Beskrivning
SPEAKER 8OHM 1.2W TOP PORT 88DB
Tillverkarens standardleveranstid
27 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
8 Ohms General Purpose Högtalare 1.2 W 900 Hz ~ 20 kHz Topp Runt
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
AS01508MR-6-LW100-R Modeller
Kategori
Effektivitet - typ
Ljudtrycksnivå (SPL)
Tillverkare
PUI Audio, Inc.
Effekt - märkt
1.2 W
Serie
Effekt - max
1.8 W
Förpackning
Tråg
Portplats
Topp
Artikelstatus
Aktiv
Form
Runt
Teknologi
Magnetisk
Material - kon
Polyester, polyetylentereftalat (PET)
Typ
General Purpose
Material - magnet
Nd-Fe-B
Frekvensomfång
900 Hz ~ 20 kHz
Terminering
Trådledare
Frekvens - självresonant
900 Hz
Storlek/dimension
0,591" diam. (15,00mm)
Impedans
8 Ohms
Höjd - monterad (max)
0,173" (4,40mm)
Effektivitet - dBA
88,00
Arbetstemperatur
-30°C-70°C
Effektivitet - testning
100mW/100mm
Distortionsklassning
Max. 5%